Ať už si vybíráte slušivé náušnice pro sebe jako odměnu za těžké pracovní období nebo naopak hledáte působivý dárek pro někoho blízkého, zlatými náušnicemi určitě nic nezkazíte. Chcete vědět, jak vybrat zlaté náušnice, které zvýrazní ženskou krásu, dokonale padnou ke tvaru obličeje a stanou se skutečnou ozdobou? Pojďte si s námi projít základní druhy náušnic a pár tipů pro snadný výběr…

Výběr náušnic podle tvaru obličeje

Každá žena je krásná bez ohledu na to, jaký tvar má její obličej. Pokud ovšem chcete skutečně individuálně podpořit její krásu, bude právě tvar obličeje hrát při výběru náušnic zásadní roli. Společně si tedy projdeme základní členění obličejů a prozradíme si, jaké budou ideální náušnice pro ženy s kulatým či oválným obličejem.

Oválný tvar obličeje

Pokud hledáte náušnice pro ženy s oválným obličejem, máte jednoduše vyhráno. Díky symetričnosti, oblým hranám a celkové harmonii jim bude slušet téměř vše. Ideální budou širší náušnice, které obličej opticky lehce rozšíří, bát se ale nemusíte ani visacích náušnic nebo naopak nenápadných pecek.

  • určitě se ale vyhněte dlouhým a úzkým visacím náušnicím, které by obličej opticky ještě prodloužily.

Čtvercový tvar obličeje

Mezi vhodné náušnice pro ženy se čtvercovým obličejem patří rozhodně takové, jež zjemní jejich ostré hrany. A změkčení rysů mohou napomoct právě oblé tvary. Vybírejte tedy kulaté či širší náušnice s jemným zdobením a něžným tvarováním. Můžete vsadit na menší zlaté kroužky, náušnice s drahokamy v oválném tvaru nebo širší zlaté náušnice s rytím.

  • zapomeňte na hranaté a ostré tvary nebo delší náušnice, které by končily zároveň s čelistí.

Kulatý tvar obličeje

Chcete vybrat dokonalé náušnice pro ženy s kulatým obličejem? Vsaďte na geometrické tvary s ostrými hranami, které naruší kulatý tvar obličeje. Mohou to být hranaté náušnice ve tvaru trojúhelníku nebo složitějších podlouhlých vzorů. Kulatý obličej však můžete také efektivně prodloužit. Stačí si vybrat zlaté visací náušnice. A čím delší budou, tím lépe.

  • Vyvarujte se kulatým tvarům, širokým náušnicím a zapomeňte také na čtverce

Trojúhelníkový obličej

Pokud je i váš obličej zakončen bradou ve tvaru špičky a svým tvarem lehce připomíná srdíčko, vybírejte náušnice pro ženy s trojúhelníkovým obličejem. Skvělou volbou pro vás budou výrazné delší náušnice, které se směrem dolů rozšiřují. Stejně hezky váš obličej opticky srovnají i velké zlaté kruhy s širším průměrem.

  • vyhněte se krátkým náušnicím, které by svedly pozornost do úrovně uší i menším kruhům

Náušnice podle příležitosti

Před nákupem si uvědomte, kam budete vy nebo obdarovaná osoba náušnice nejčastěji nosit. Ke slavnostním příležitostem můžete samozřejmě vybírat výrazněji zdobené náušnice i velké kruhy. Pokud ale chcete náušnice ke každodennímu nošení do práce, zvolte raději lehké náušnice menších rozměrů, které vás nebudou omezovat v pohybu ani příliš zatěžovat váš ušní boltec.

Zlaté náušnice a jejich barevné kombinace

Stejně jako u většiny zlatých šperků, čeká na vás i u zlatých náušnic těžké rozhodování. Vybírat totiž můžete moderní náušnice z bílého zlata, klasické zlaté náušnice ve žluté variantě, ale také něžné a romantické náušnice z růžového zlata. Pojďte se společně s námi mrknout na jejich výhody nebo poznejte krásu náušnic z kombinovaného zlata.

Náušnice z bílého zlata

… patří jednoznačně k nejoblíbenějším. Skvěle je nakombinujete i se stříbrnými šperky a velmi oblíbené jsou i jako zlaté náušnice pro děti. Vyniknou nejen jako briliantové náušnice s výrazným drahokamem, ale také s barevnými kameny nebo jako hladké náušnice bez kamenů s nápaditým rytím či tvarováním.

Náušnice ze žlutého zlata

… jsou stále ještě velice žádaným zbožím. Pro starší generace jsou samozřejmostí a mladí lidé opět začínají poznávat jejich krásu a čím dál častěji se k náušnicím ze žlutého zlata přiklánějí. Dokonale rozzáří opálenou pokožku a dětské náušnice ze žlutého zlata vypadají na malých princeznách opravdu kouzelně.

Náušnice z růžového zlata

… potěší všechny snílky, romantiky a něžné duše. Jejich hřejivý tón vynikne na světlé i bronzově opálené pokožce a zlaté náušnice pro děti z růžového zlata působí opravdu roztomile. Vybírat můžete diamantové náušnice, ale také hladké náušnice bez kamenů.

Náušnice z kombinovaného zlata

… se sice mohou zdát jen jako ideální volba pro nerozhodné, ale jsou také skvělou volbou pro všechny, kteří rádi nosí skutečně originální šperky. Kombinované zlaté náušnice můžete navíc nosit spolu se šperky z různě barevného zlata a jako celek tak budou vždy působit sladěným a promyšleným dojmem.

A pokud si s výběrem stále ještě nevíte rady, zkušení zlatníci z Helios Ostrava vám rádi pomohou. Vybrat si navíc můžete i v ostravské prodejně.